Alican KOÇALİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra Gayrimenkul Değerleme Sektörü ile 2007 yılı başında tanıştı.
Değerleme elemanı olarak başladığı kariyerine, sektörün önde gelen firmalarında kontrolör, genel koordinatör ve genel müdür yardımcısı pozisyonlarında devam etti.

Kariyeri boyunca gayrimenkul değerlemesi, finansal fizibilite, pazar araştırma ve konsept geliştirme raporlarının hazırlanmasında görev aldı.

Sektöre, halihazırda aktif olarak farklı kurumlarda ve pozisyonlarda görev yapan çok sayıda değerleme uzmanı kazandırılmasında önemli bir rol oynadı.

Görev yaptığı farklı kurumlarda, hizmet verdiği kuruluşların çeşitliliği ve dahil olduğu farklı raporlama çalışmaları, Türkiye gayrimenkul değerleme sektörüne ilişkin derin bir tecrübe edinmesinde yardımcı oldu.

2014 yılında Terra Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortaklarından biri olma fırsatına sahip oldu. Bu tarihten beri Terra Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak sektördeki hayatına devam eden Alican Koçali aynı zamanda 2017 yılı itibariyle ülkemizde değerleme standartları üzerine çalışmalar yapan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Standartlar Komitesi üyesi olarakta görev yapmaktadır.